Dlaczego waporyzacja medycznej marihuany jest lepsza niż jej palenie?

Dlaczego waporyzacja medycznej marihuany jest lepsza niż jej palenie?

Jeśli masz dostęp do medycznej marihuany i rozważasz jej użycie do radzenia sobie z przewlekłym bólem, nudnościami, stresem lub innym stanem, możesz zastanawiać się, czy waporyzacja jest lepsza niż palenie. Być może słyszałeś, że waporyzacja jest zdrowsza niż palenie, ale nie jesteś pewien dlaczego. Być może Twój lekarz zasugerował, że waporyzacja może być dla Ciebie zdrowszą opcją, ale znowu nie jesteś pewien dlaczego. Jeśli któraś z tych sytuacji brzmi znajomo, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego waporyzacja medycznej marihuany jest lepsza niż jej palenie. Waporyzacja a palenie trawki

Palenie a waporyzacja marihuany

Spalanie każdej substancji jest szkodliwe dla tkanki płucnej, ale jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o spalanie marihuany. Kiedy spalasz marihuanę, kannabinoidy (aktywne składniki marihuany) są utleniane i tworzą substancje rakotwórcze. Niektóre z tych kancerogenów są takie same jak te, które znajdują się w dymie tytoniowym, co sprawia, że dym z marihuany jest niezwykle szkodliwy dla twoich płuc. Efekty palenia marihuany mogą być również odczuwane niemal natychmiast, podczas gdy efekty waporyzacji marihuany mogą trwać 15 minut. Oznacza to, że jeśli palisz marihuanę, jesteś bardziej skłonny do nadmiernej konsumpcji. Dzięki waporyzacji możesz lepiej kontrolować i regulować swoją dawkę. Waporyzacja jest również bardziej dyskretna niż palenie marihuany, co czyni ją lepszą opcją dla osób przebywających w pobliżu.

Dlaczego waporyzacja medycznej marihuany jest lepsza niż jej palenie?

Waporyzacja marihuany oferuje wiele korzyści w porównaniu z jej paleniem. Waporyzacja podgrzewa marihuanę tylko na tyle, aby stworzyć gaz, który można wdychać, bez powodowania spalania. Oznacza to, że nie ma dymu i jest znacznie mniej szkodliwe dla płuc niż palenie marihuany. Para ma również mniejsze ryzyko wywołania reakcji alergicznej niż dym. Kiedy palisz marihuanę, wdychasz wiele jej produktów ubocznych, takich jak smoła. Natomiast podczas waporyzacji wdychasz po prostu kannabinoidy i flawonoidy, które są korzystnymi i leczniczymi związkami występującymi w konopiach. Jest jeszcze jeden powód, dla którego waporyzacja medycznej marihuany jest lepszą opcją niż jej palenie. Oprócz korzyści wymienionych powyżej, masz również większą kontrolę i dyskrecję, gdy zdecydujesz się na waporyzację. Przy paleniu marihuany musisz być w miejscu, gdzie możesz zapalić płomień i musisz być ostrożny, jeśli jesteś w pobliżu innych.

4 Najważniejsze powody, dla których waporyzacja jest lepsza niż palenie

Oto szybki przegląd powodów, dla których waporyzacja medycznej marihuany jest lepsza niż jej palenie.

  • Ograniczenie nadmiernej konsumpcji – Jednym z największych powodów, dla których waporyzacja jest lepsza niż palenie marihuany, jest to, że pomaga lepiej kontrolować dawkę. W przypadku palenia, może być trudno ocenić, ile marihuany zużywasz. W przypadku waporyzacji nie jest to możliwe. Waporyzacja pozwala na ustawienie konkretnej ilości marihuany, którą chcesz spożywać. Po ustawieniu pożądanej dawki, większość marihuany zostaje odparowana i pozostaje po niej niewiele lub wcale.
  • Mniej pozostałości – Kolejnym powodem, dla którego waporyzacja medycznej marihuany jest lepsza niż jej palenie jest fakt, że pozostaje po niej znacznie mniej pozostałości. Kiedy palisz marihuanę, pozostawia ona za sobą lepką żywicę, która może dostać się do zębów, palców i stawów.
  • Czystszy smak i mniej toksycznych gazów – Kiedy waporyzujesz marihuanę, nie czujesz żadnego z toksycznych gazów znajdujących się w dymie. Smak marihuany, którą wdychasz poprzez waporyzację jest znacznie czystszy i zdrowszy niż podczas palenia.
  • Brak zapachu – Ostatni powód, dla którego waporyzacja jest lepsza niż palenie marihuany, ma związek z dyskrecją. Kiedy waporyzujesz marihuanę, nie ma żadnego zapachu. W rzeczywistości możesz nawet nie być w stanie poczuć zapachu samej marihuany, ponieważ nie jest ona spalana.

2 kluczowe problemy z paleniem marihuany

Korzyści płynące z waporyzacji medycznej marihuany sprawiają, że jest to oczywisty wybór w stosunku do palenia THC. Jednak nadal istnieje kilka problemów z paleniem marihuany, o których powinieneś wiedzieć.

  • Ryzyko nadkonsumpcji – Jednym z problemów z paleniem marihuany jest to, że łatwo jest ją nadkonsumpować. Może to być szczególnie prawdziwe, jeśli używasz jointa lub fajki i musisz zapalić je ponownie i ponownie. W przypadku waporyzacji możesz ustawić konkretną dawkę, więc istnieje mniejsza szansa, że spożyjesz więcej niż zamierzałeś.
  • Ryzyko produktów ubocznych palenia – Kolejnym problemem związanym z paleniem marihuany jest to, że wdychasz produkty uboczne jej spalania. Te produkty uboczne znajdują się nie tylko w dymie z konopi, ale także w dymie tytoniowym.
  • Brak kontroli nad dawką – Ostatni problem z paleniem marihuany ma związek z kontrolą dawki. Kiedy palisz marihuanę, nie wiesz jaki procent THC zawiera.
  • Trudniejsze do dyskretnego użycia – Ostatnim problemem związanym z paleniem marihuany jest to, że trudniej jest to robić dyskretnie. Z reguły zawsze lepiej jest waporyzować niż palić marihuanę.

Kluczowe korzyści z waporyzacji medycznej marihuany

Waporyzacja marihuany jest zdrowszym, łatwiejszym i bardziej dyskretnym sposobem na spożywanie medycznej marihuany. Jeśli szukasz korzyści z marihuany, ale chcesz to zrobić w zdrowszy sposób, to waporyzacja może być dla ciebie najlepszą opcją.

Waporyzacja oferuje wiele korzyści w porównaniu z paleniem marihuany. Jest zdrowsza dla twoich płuc i może pomóc ci lepiej kontrolować dawkę. Dodatkowo, kiedy waporyzujesz, nie czujesz żadnego z toksycznych gazów znajdujących się w dymie i nie ma żadnego zapachu. A kiedy zdecydujesz się na waporyzację, możesz to zrobić w dyskretny sposób i nie martwić się, że będziesz kaszlał lub że inni wokół Ciebie będą Cię zaczepiać.